تیرآهن


تیرآهن فولادی محصول ثانویه حاصل از نورد گرم شمش فولادی است و به واسطه استحکام مطلوب آن به طور گسترده در ساخت و پروژه های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی تیرآهن فولادی در دو سطح مقطع متفاوت I و H شکل تولید می گردد که به ترتیب به نام تیرآهن باریک و بال پهن شناخته می شوند. این دو مقطع در ابعاد متفاوت تولید شده و دارای استحکام و کاربردهای مختلفی می باشند. تیرآهن از لحاظ هندسی از دو عنصر افقی ( بال ) و عمودی ( جان ) تشکیل شده است. جان تیرآهن در برابر تنش برشی و بالها در مقابل ممانهای خمشی مقاومت می کنند. به واسطه همین مقاومت عالی در برابر انواع تنشهای وارده، تیرآهن I و H متداول ترین مقطع فولادی در ساخت ساختمان های فولادی، پل ها و پروژه های عمرانی می باشند.

محصولات کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این نوع می‌باشند. بارزترین مشخصه این نوع تیرآهن این است که اگر از دو سر تیرآهن به آن بنگرید، ضخامت بال‌های آن در ابتدا و انتها کاملاً یکنواخت می‌باشد. به طور معمول نقشه ساختمان هایی که توسط مهندسین کشورمان تهیه می‌گردد بر اساس این استاندارد بوده و لذا این نوع تیرآهن از محبوبیت بیشتری در میان مشتریان برخوردار است.

تیرآهن هایی که بر اساس این استاندارد تهیه تولید می‌شوند بیشتر محصولات کشور چین و روسیه می‌باشند. مشخصه بارز آن ؛ نازکی بال‌ها در ابتدا و ضخیم شدن تدریجی آن در انتها می‌باشد، به طوری که اگر از سر تیرآهن به دقت به آن بنگرید شیب ملایمی را در ضخامت بال‌ها مشاهده خواهید نمود.

انواع تیرآهن‌های وارداتی موجود در بازار ایران در حال حاضر از هر دو نوع استاندارد در بازار ایران موجود می‌باشد. تیرآهن‌های IPE وارداتی بیشتر مربوط به کشورهای لهستان، اسپانیا، آلمان و همچنین کشور کره می‌باشد . البته تیرآهن IPE کشور چین و روسیه نیز در بازار موجود است.

تیرآهن IPE

تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل که در بازار ایران وجود دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید شده اند و ضخامت بال آنها ثابت می باشد. (I Profile Eroeenne)
نام کالا سایز متراژ استاندارد محل بارگیری قیمت
تیرآهن 8 8 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 10 10 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 12 12 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 14 14 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 16 16 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 18 18 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 20 20 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 22 22 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 24 24 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 27 27 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 30 30 12 IPE کارخانه و تهران تماس بگیرید

تیرآهن INP

تیرآهن نرمال I شکل که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می باشد.
نام کالا سایز متراژ استاندارد محل بارگیری قیمت
تیرآهن 12 12 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 14 14 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 16 16 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 18 18 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 20 20 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 22 22 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 24 24 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 27 27 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
تیرآهن 30 30 12 INP کارخانه و تهران تماس بگیرید
 

با ما در تماس باشید


برای ارتباط با بخش